Fakülte Hakkında
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

Tanıtım

Haliç Üniversitesi’nin temelini oluşturan, en eski ve köklü birimlerinden biri olan İşletme Fakültesi 1998 yılında kurulmuştur. Fakültemiz bünyesinde Türkçe İşletme, İngilizce İşletme, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, İşletme Enformatiği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler olmak üzere yedi bölüm bulunmaktadır. Aynı zamanda fakültemize bağlı olarak Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans, Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans, Muhasebe ve Denetim Yüksek Lisans, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Yüksek Lisans, İşletme Yüksek Lisans ve Doktora programlarımız mevcuttur.

Ders programlarımız, çağdaş işletmecilik anlayışıyla kuruluşları başarı ile yönetebilecek, sorumluluk duygusuna sahip, takım çalışmasını özümsemiş, sürekli gelişme hedefi taşıyan ve etkin iletişim becerisine sahip profesyonel yöneticiler yetiştirmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Hem lisans hem de lisansüstü programlarımızda okutulan dersler, periyodik olarak gözden geçirilmekte ve yenilenmektedir. İngilizce İşletme Bölümü dışındaki bölümlerde eğitim dili Türkçe olmakla birlikte, öğrencilerimiz isteğe bağlı olarak üniversitemizin İngilizce hazırlık birimine bağlı bir yıl İngilizce eğitim alabilmektedirler. Ayrıca ders müfredatlarımız kapsamında zorunlu mesleki İngilizce dersleri ile öğrencilerimizin İngilizce altyapılarını geliştirmelerine olanak sunulmaktadır.

Dünya genelinde birçok üniversite ile yapılmış olan öğrenci değişim anlaşmaları kapsamında öğrencilerimiz öğrenimlerinin bir bölümünü farklı ülkelerde sürdürebilmektedirler. Fakültemiz, Haliç Üniversitesi’nin Erasmus programından en etkin biçimde yararlanan birimlerin başında gelmektedir.

40’ı aşkın tam zamanlı öğretim üyesi, öğretim ve araştırma görevlisi ile konuk eğitmenlerden oluşan güçlü akademik kadromuz ile İşletme Fakültesi olarak işletme eğitiminin, rekabetin ve teknolojik gelişmelerin hızla arttığı küreselleşen dünyamızda, işletmelerin yönetilmesinde oldukça büyük bir etkiye sahip olduğuna inanmaktayız. Bu nedenle mezunlarımızın ulusal ve uluslararası pazarlarda yönetici pozisyonlar almak üzere hazırlanmalarını, bilim ve bilgiyi üretme, karar amaçları için kullanabilme, rasyonel ve isabetli kararlar alıp uygulayabilme yeteneklerini kazanmalarını hedeflemekteyiz. Üniversite-iş dünyası işbirliğine verdiğimiz önem nedeniyle, başarılı ve tanınmış profesyonellerin deneyimlerinden yararlanmak amacıyla periyodik olarak bilimsel etkinlik ve eğitim programları düzenlenmektedir. Aynı zamanda öğrencilere staj ve teknik gezi olanağı sağlanmaktadır.